Semināra pirmajā daļā Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministrija un Dabas aizsardzības pārvalde informēja par aktualitātēm dabas aizsardzības jomā, raugoties no politikas ieviešanas viedokļa. LatViaNature Biotopu un sugu aizsardzības ekspertu nodaļas vadītāja Sandra Ikauniece iepazīstināja ar projektā šobrīd izstrādes fāzē esošajiem Biotopu aizsardzības plāniem. LatViaNature eksperte Lauma Vizule-Kahovska informēja par saldūdeņu biotopu apsaimniekošanas plāniem un LatViaNature eksperte Baiba Galniece – par zālāju biotopu aizsardzības plāniem. Semināra pirmo daļu noslēdza SIA “Edo Consult” pārstāve, izklāstot par sociālekonomiskās ietekmes novērtējumu un projekta LIFE FOR SPECIES rosinātajām izmaiņām īpaši aizsargājamo sugu sarakstā un sugu aizsardzībā.
Semināra otrajā daļā Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministrija informēja par Kohēzijas politikas programmas ieguldījumiem dabas atjaunošanā. Zemkopības ministrija iepazīstināja ar ilggadīgo zālāju un ainavu elementu uzturēšanu Latvijas Kopējās lauksaimniecības politikas stratēģiskā plāna ietvarā un informēja par publisko atbalstu ūdens dzīvo resursu ilgtspējai. Dabas aizsardzības pārvalde deva ieskatu praktiskajos dabas atjaunošanas piemēros. Semināra otro daļu noslēdza LVMI “Silava”, kas rosināja plašas diskusijas ekspertu starpā par senajiem mežiem un to aizsardzību.
Semināra trešā daļa tika veltīta telpiskajai plānošanai. Latvijas Universitāte ziņoja par līdz šim paveikto un plānoto Zonation rīkā. Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministrija informēja par aktualitātēm ainavu politikā un pilsētu zaļināšanas plānošanā. Savukārt SIA “Envirotech” sniedza ieskatu jaunajā 1030 kartē, kas izveidota politikas veidotājiem.
Semināra prezentācijas pieejamas šeit: https://latvianature.daba.gov.lv/pasakumi/sugu-un-biotopu-joma-sertificeto-ekspertu-seminars-aktualitates-dabas-aizsardziba/
Seminārs organizēts projekta “Natura 2000 aizsargājamo teritoriju pārvaldības un apsaimniekošanas optimizācija” (LIFE19IPE/LV/000010 LIFE-IP LatViaNature) ietvaros, kas tiek īstenots ar Eiropas Savienības LIFE programmas un Valsts digitālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu.