Septiņas no talkām notika invazīvo sugu – krokainās rozes, puķu spriganes, Kanādas zeltslotiņsa, vārpainās korintes – ierobežošanai. Šīm invazīvajām augu sugām ir zinātniski pierādīta negatīva ietekme uz dabas daudzveidību un ļoti svarīga ir to savlaicīga ierobežošana. Invazīvo sugu ierobežošanas talkas notika trīs īpaši aizsargājamās dabas teritorijās – dabas parkā “Ragakāpa”, Rāznas un Ķemeru Nacionālajos parkos.
Trīs talkas tika organizētas biotopu atjaunošanai – Rāznas Nacionālajā parkā notika nu jau ikgadējā Eiropas nozīmes īpaši aizsargājamas dzīvotnes – Narūtas upes straujteces – atjaunošanas talka. Savukārt Dabas liegumā “Vecdaugava” notika dabisko zālāju atjaunošanas talka. Gada izskaņā Ķemeru Nacionālajā parkā notika tradicionālā siena talka, kas bija veltīta īpaši aizsargājamam un ļoti retam augam – Igaunijas rūgtlapei, kas Latvijā atrodama tikai divās vietās.
Šajā sezonā lielākā daļa talku dalībnieku bija skolnieki un studenti (31%) un dažādu uzņēmumu pārstāvji (28%). Šogad izteikti vairāk talkās piedalījušies skolēni un studenti, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Tāpat talkās piedalījās arī dabas eksperti un aktīvie iedzīvotāji.
LatViaNature projekta talkas organizēja Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Pasaules Dabas Fondu iniciatīvas “Daru labu dabai” ietvaros.