LIFE programma svin 30 gadu jubileju

Print Friendly, PDF & Email
LIFE30 jubileja
LIFE programma ir Eiropas Komisijas finanšu instruments vides kvalitātes un klimata pārmaiņu inovatīvu un ilgtspējīgu uzlabojumu veikšanai. Šī gada 21. maijā LIFE svin 30 gadu jubileju un līdz ar to arī visu, kas 30 gadu laikā paveikts. Ar programmas atbalstu šo gadu laikā īstenoti vairāk nekā 5500 projekti, no kuriem vairāk nekā 50 īstenoti arī Latvijā.

Pēdējo 30 gadu laikā ar LIFE programmas atbalstu Latvijā realizēti vairāk nekā 50 vides, dabas un klimata projekti, sākot ar upju atgriešanu gultnēs un beidzot ar ķīmisku vielu aizstāšanu ražošanā ar dabai draudzīgām izejvielām. Šo projektu lielākais pienesums viennozīmīgi ir to ieguldījums vidē, dabā un klimata pārmaiņu mazināšanā, bet nevar nepieminēt arī projektu ekonomisko pienesumu – valsts budžetā nodokļos tiek samaksāti vidēji 33% no katra projekta kopējām izmaksām.

Aiz katras idejas un iesniegtā LIFE projekta pieteikuma stāv konkrēta organizācija. Atzīmējot programmas jubileju, Latvijas LIFE projektu īstenotāji organizēs dažādas aktivitātes un pasākumus, kuros aicinām piedalīties ikvienu interesentu. Drīzumā www.lifeprogramma.lv būs pieejama LIFE jubilejai veltīta sadaļa, kurā interesenti varēs iepazīties ar jubilejai veltītajiem pasākumiem un aktivitātēm.

LIFE programma ir palīdzējusi saglabāt vairāk nekā 1,800 savvaļas dzīvnieku un augu sugas, investējusi vairāk nekā 1 miljardu eiro vides uzlabošanā, kā arī sniegusi ieguldījumu klimata pārmaiņu novēršanā. Tomēr tas ir tikai sākums – Eiropas Komisija LIFE budžetu ir palielinājusi par gandrīz 60%, un tas tekošajā periodā (2021. – 2027.g.) sasniedz 5,4 miljardus eiro.

  1. gada 17. maijā tika izsludināts jaunais LIFE programmas uzsaukums, sniedzot iespēju pašvaldībām, uzņēmumiem un citām organizācijām pieteikt savas projektu idejas. Šogad dabas, vides, klimata un tīrās enerģijas projektiem ir pieejami 598 miljoni eiro. Ņemot vērā, ka pasaule šobrīd piedzīvo vēl neredzēta mēroga klimata un bioloģiskās daudzveidības zuduma krīzes, LIFE programma sniedz iespēju smelties iedvesmu un uzlabot esošo situāciju, investējot nākotnē. Aicinām potenciālos projektu iesniedzējus izmantot iespēju un pieteikties, lai īstenotu savas vides, dabas un klimata projektu idejas. Tāpat, aicinām ikvienu, kas ir daļa no LIFE kopienas atzīmēt programmas jubileju un visus tās sasniegumus gan Latvijas, gan globālā mērogā.

 

Informāciju sagatavoja

Madara Eihe

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija

LIFE atbalsta vienība

madara.katrina.eihe@varam.gov.lv

+371 26555261

Meklēšana

Skip to content