Mežs atrodas līdzenā vietā, vēra meža augšanas apstākļu tipā. Valdaudzi veido egles, bērzi, pavisam nedaudz apses, baltalkšņi, oši (2021.gadā pēc inventarizācijas – 6B3E781Ba53/II stāvs E63 un 9E1B77). Zem valdaudzes koku klāja atsevišķas 2. stāva egles, kā arī atsevišķās vietās attīstījusies egļu, ošu, ozolu paauga, lazdu pameža grupas. Ziemeļu pusē nogabalam piekļaujas jaunaudze.
Mērķis: veidot dažāda stāvojuma egļu audzi ar lapu koku mistrojumu.
Kas darīts objektā?
Kā notika izcērtamo koku izvēle?
Kas plānots nākotnē?
Atziņa!
Izvēloties nocērtamos kokus, jāņem vērā koku mērķa dimensijas, nākotnes perspektīva, kā arī apstākļu nodrošināšana nākotnes kokiem un ceļa vietas.
Mežs atrodas līdzenā vietā, vēra – gāršas meža augšanas apstākļu tipā. Valdaudzi veido baltalkšņi, nedaudz bērzi, atsevišķas apses, blīgznas (2021.gadā pēc inventarizācijas – 9Ba1B40). Zem valdošā audzes klāja sastopamas otrā stāva egļu grupas, paauga.
Mērķis: veidot egļu un dažādu lapu koku mistraudzi.
Kas darīts objektā?
Kā notika izcērtamo koku izvēle?
Kas plānots nākotnē?
Atziņa!
Prognozējot vājas dabiskās atjaunošanas sekmes, var veikt jauno nākotnes mērķa sugas kociņu stādīšanu atvērumos.
Mežs atrodas līdzenā vietā gāršas meža augšanas apstākļu tipā. Valdaudzi veido baltalkšņi, nedaudz bērzi, atsevišķas apses, blīgznas (2021.gadā pēc inventarizācijas – 9Ba1B40). Zem valdošā audzes klāja sastopamas atsevišķi egļu, ošu, ozolu paaugas kociņi.
Mērķis: veidot lapu koku audzi ar egļu piemistrojumu.
Kas darīts objektā?
Kā notika izcērtamo koku izvēle?
Kas plānots nākotnē?
Atziņa!
Lai samazinātu vēja postījumus, saskares joslā ar lauksaimniecības zemi, kailcirti un jaunaudzēm, koku ciršana veicama ar mazāku intensitāti, veidojot buferzonu.
Apmežojums atrodas līdzenā vietā vēra meža augšanas apstākļu tipā. To veido egles un bērzi, ar atsevišķu citu lapu koku sugu piemistrojumu (2023.gadā pēc inventarizācijas – 5B5E8). Apmežojumu austrumu daļā pļava.
Mērķis: veidot mistrotu lapu koku un egļu mežaudzi.
Kas darīts objektā?
Kas plānots nākotnē?
Atziņa!
Apmežojot teritoriju, svarīgi veidot mistraudzi, tādējādi gan mazinot nākotnes meža audzēšana riskus, īpaši uzsverot egles kā mērķa sugas izvēli, gan palielinot mežaudzei vērtību no bioloģiskās daudzveidības viedokļa.
Izcirtums 1,25ha platībā atrodas līdzenā vietā, vēra meža augšanas apstākļu tipā. Pirms nociršanas kailcirtē mežaudzi veidoja lapu koku – egļu mistraudze. 3 gadus pēc kailcirtes izcirtumā vērojama grupveida dabiskā atjaunošanās ar lapu kokiem.
Mērķis: izveidot lapu koku mežaudzi ar egles piemistrojumu
Kas darīts objektā?
Kas plānots nākotnē?
Atziņa!
Kailcirtes pielietojums nav videi draudzīgas koksnes ieguves veids, tomēr nonākot situācijas, ka šāda izvēle veikta, pastiprināta uzmanība jāvērš ietekmes uz vidi mazināšanai, saglabājot iespējami daudz ekoloģisko kokus, atmirušo koksni, pameža grupas un paaugas kociņus ātrākai un dabiskākai meža vides attīstībai nākotnē.
Vadošais partneris:
+371 67509545, +371 26392352
latvianature@daba.gov.lv
Baznīcas iela 7, Sigulda, LV-2150
Projekts “Natura 2000 aizsargājamo teritoriju pārvaldības un apsaimniekošanas optimizācija” (LIFE19IPE/LV/000010 LIFE-IP LatViaNature) tiek īstenots ar Eiropas Savienības LIFE programmas un Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu.
Informācija atspoguļo tikai projekta LIFE IP LatViaNature īstenotāju redzējumu, Eiropas Klimata, infrastruktūras un vides izpildaģentūra nav atbildīga par šeit sniegtās informācijas iespējamo izmantojumu.