Ideju maratons “Ķeram svešos Latvijas dabā!”

Print Friendly, PDF & Email

 

Piedalies ideju maratonā “Ķeram svešo Latvijas dabā”!

Lai rastu jaunas, neierastas, efektīvas, atkārtojamas, dabai draudzīgas un izmaksās lietderīgas invazīvo sugu ierobežošanas metodes, ikviens interesents aicināts piedalīties ideju maratonā “Ķeram svešos Latvijas dabā!”. 

Ideju maratons ar konkursu par labāko ideju notiks 22. un 23. martā (plkst.12.00-12.00, 24 stundu klātienes pasākumā) LBTU Meža un vides zinātņu fakultātē, Akadēmijas ielā 11, Jelgavā.

Pieteikuma anketu dalībai ideju maratonā var aizpildīt tiešsaistē līdz 10. martam plkst. 23.59: ŠEIT

Pirms tam interesentiem ir iespēja piedalīties informatīvā pasākumā par maratona norisi – 14. martā plkst.15.00-17.00 tiešsaistē (https://us02web.zoom.us/j/82499870932?pwd=NG03elZPbDVOemxONGZKR0dPeXZxZz09 )

Ideju maratonā  var piedalīties ikviens interesents, kurš sasniedzis 18 gadu vecumu un kuram ir pasākuma tematikai piemērotas idejas. Dalība maratonā ir bez maksas. Dalībnieki var pieteikties individuāli vai ar savu daļēji vai pilnīgi nokomplektētu komandu (5 dalībnieki vienā komandā). Pasākuma laikā dalībniekiem būs pieejamas arī konsultācijas ar īpaši pieaicinātiem ekspertiem un mentoriem, kā arī dažādas izglītojošas aktivitātes.

Nellija Tinusa, LLKC projektu vadītāja: “Ideju maratonā vēlamies sagaidīt idejas, kas Latvijā iepriekš nav pielietotas, izmaksu ziņā ir efektīvas, selektīvas (uz konkrēto organismu iedarbīgas), dabai draudzīgas un iespējami plaši pielietojamas citās teritorijās. Tādēļ maratonā īpaši gaidīsim priekšlikumus puķu spriganes Impatiens glandulifera, vārpainās korintes Amelanchier spicata, Kanādas zeltslotiņas Solidago canadensis, ošlapu kļavas Acer negundo un krokainās rozes Rosa rugosa ierobežošanai.”

Konkursa trīs labākajām komandām paredzētas vienreizējas naudas balvas, kā arī veicināšanas balvas no pasākuma sadarbības partneriem.

Pasākumu rīko Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) sadarbībā ar  Dabas aizsardzības pārvaldi,  Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāti (LBTU), Latvijas Universitāti un Daugavpils Universitāti, kā arī Vidzemes Augstskolu projektā LIFE-IP LatViaNature.

Papildus informācija: latvianature@llkc.lv

iepazīsties - ideju maratona mentori

Meklēšana

Skip to content