Pagarināta pieteikšanās ideju maratonam “Ķeram svešos Latvijas dabā!”

Print Friendly, PDF & Email
22.-23. martā Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātē notiks 24 h ideju maratons par invazīvo sugu ierobežošanas metodēm "Ķeram svešos Latvijas dabā!". Labākās idejas saņems naudas balvas un tiks izmēģinātas dabā.  

Ideju maratonā meklēs jaunas, efektīvas, atkārtojamas, dabai draudzīgas un izmaksās lietderīgas metodes piecu invazīvo sugu ierobežošanai – puķu sprigane Impatiens glandulifera, vārpainā korinte Amelanchier spicata, Kanādas zeltslotiņa Solidago canadensis, ošlapu kļava Acer negundo un krokainā roze Rosa rugosa. 

Ideju maratonā aicināts piedalīties ikviens interesents, kurš sasniedzis 18 gadu vecumu. Dalība maratonā ir bez maksas. Dalībnieki var pieteikties individuāli vai ar savu daļēji vai pilnīgi nokomplektētu komandu (5 dalībnieki vienā komandā). Pasākuma laikā dalībniekiem būs pieejamas dabas ekspertu un mentoru konsultācijas, kā arī dažādas izglītojošas aktivitātes.

Kad? 22. un 23. martā (plkst.12.00-12.00, 24 stundu klātienes pasākums)

Kur? LBTU Meža un vides zinātņu fakultātē, Akadēmijas ielā 11, Jelgavā.

Kā pieteikties? Pieteikuma anketu dalībai ideju maratonā var aizpildīt tiešsaistē līdz 10. marta plkst. 23.59 ŠEIT >>>

Informatīvais pasākums par maratona norisi notiks 14. martā plkst.15.00-17.00 tiešsaistē (https://us02web.zoom.us/j/82499870932?pwd=NG03elZPbDVOemxONGZKR0dPeXZxZz09 ).

  • Informatīvs materiāls par ideju maratonu: ŠEIT >>>
  • Ideju maratona nolikums: ŠEIT>>>

 

“Ideju maratonā vēlamies sagaidīt idejas, kas Latvijā iepriekš nav pielietotas, izmaksu ziņā ir efektīvas, selektīvas (uz konkrēto organismu iedarbīgas), dabai draudzīgas un iespējami plaši pielietojamas citās teritorijās,” saka Nellija Tinusa, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs projektu vadītāja.

Pasākumu rīko Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs sadarbībā ar  Dabas aizsardzības pārvaldi,  Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāti, Latvijas Universitāti un Daugavpils Universitāti, kā arī Vidzemes Augstskolu projektā LatViaNature.

Papildus informācija: latvianature@llkc.lv

Meklēšana

Skip to content