Izstrādāta Invazīvo sugu rokasgrāmata

Print Friendly, PDF & Email
2023. gada 30. novembrī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā tika atklāta Invazīvo sugu rokasgrāmata. Grāmatas atklāšanas seminārā invazīvo sugu eksperti iepazīstināja ar aktualitātēm invazīvo sugu jomā - LatViaNature iepazīstināja ar projektā izstrādāto Invazīvo sugu pārvaldnieku www.invazivs.lv. Tā ir vietne, kurā pieejama informācija par Latvijā sastopamajām invazīvajām augu un dzīvnieku sugām, un tiek nodrošināta iespēja iedzīvotājiem ziņot zinātniekiem par dabā novērotajām invazīvajām sugām.

Latvijas vides aizsardzības fonda projekta „Rokasgrāmatas invazīvo sugu atpazīšanai izstrāde” (projekta reģistrācijas Nr.1-08/54/2022) noslēguma pasākumā tika atklāta Daugavpils Universitātes Dabas izpētes un vides izglītības centra veidotā Invazīvo sugu rokasgrāmata.

Seminārā tika iekļauti ziņojumi par aktualitātēm invazīvo sugu jomā, kā arī bija iespēja uzdot jautājumus invazīvo sugu ekspertiem.

LatViaNature Invazīvo sugu nodaļas vadītāja Santa Rutkovska iepazīstināja ar Invazīvo sugu pārvaldnieka izveidi un darbības rezultātiem “Invazīvo sugu pārvaldnieks – sabiedrības izglītošanas un invazīvo sugu izplatības apzināšanas rīks Latvijā”. Tāpat semināra dalībniekiem bija iespēja piedalīties LatViaNature izglītojošā tiešsaistes viktorīnā un pārbaudīt savas zināšanas par invazīvajām sugām.

Meklēšana

Skip to content