Latvijas Dabas fonds un Straupe Slow Food tirdziņš aicina uz Pļavas dienu Straupes Zirgu pastā

Print Friendly, PDF & Email
5.novembrī no plkst. 11.00 līdz 15.00 Latvijas Dabas fonds kopā ar Straupes lauku labumu tirdziņu aicina apmeklēt Pļavas dienu. Šajā dienā Straupes tirdziņa īpašo atmosfēru un plašo produktu klāstu papildinās pļavai draudzīgie ražotāji, kuri piedāvās garšīgus un veselīgus labumus no Latvijas dabiskajām pļavām - gaļu, sieru, medu, tējas. Sarunās ar Latvijas Dabas fonda ekspertiem apmeklētājiem būs iespēja uzzināt vairāk par dabiskajām pļavām un to apsaimniekošanu, kā arī bez maksas degustēt pļavas produktus. Akcija “Pļava ienāk tirgū” notiek LatViaNature projekta ietvaros ar mērķi atbalstīt uzņēmējdarbību ilgtspējīgai dabisko zālāju apsaimniekošanai.

Tirgū piedalīsies pļavai draudzīgi ražotāji no visas Latvijas: biškopības saimniecība “Pullēnu drava”, liellopu gaļas ražotāji “Lat Angus”, herbāliste Sanita Matule ar pļavas tējām un citiem pļavas augu produktiem, bioloģiskā kazas siera ražotāja Alise Zariņa, biškopības saimniecība “Priežukalns”, uzņēmums “Daba dziedina” ar pļavas augu kosmētiku, zemnieku saimniecība “Stirnas” ar pļavas augu sēklām un saimniecība “Bendiku piena aitas” ar aitu piena sieru un saldējumu.

Tirgus apmeklētājiem būs iespēja arī nogaršot pļavas liellopu gaļu un uzzināt par tās pagatavošanas niansēm, kā arī cienāties ar pļavas tēju un medu. Ikviens varēs izmēģināt roku pie laimes rata, iepazīties ar dabiskajai pļavai raksturīgākajiem augiem un nobalsot par savu pļavas vērtību.

Dabiskās pļavas ir viena no visvairāk apdraudētajām dzīvotnēm Latvijā, tās saglabājušās vien 0,9% Latvijas teritorijas. To saglabāšana un atjaunošana ir tiešā veidā atkarīga no cilvēka saimnieciskās darbības, tāpēc Pļavas dienā Latvijas Dabas fonds aicina atbalstīt dabas daudzveidības saglabāšanu un pļavai draudzīgos produktu ražotājus.

Kontaktinformācija:

Inga Muižniece, Projekta vadītāja, E-pasts: inga.muizniece@ldf.lv, Tālr.: 29453255

Andra Līviņa, Komunikācijas koordinatore, E-pasts: andra.livina@ldf.lv, Tālr.: 29488916

Meklēšana

Skip to content