Trīskāršojies iedzīvotāju ziņojumu skaits par invazīvajām sugām Latvijā, noskaidroti aktīvākie ziņotāji

Print Friendly, PDF & Email
LIFE-IP LatViaNature 2.mazo grantu konkurss invazīvo sugu ierobežošanai

Projekta LatViaNature vietnē Invazīvo sugu pārvaldnieks www.invazivs.lv šogad trīskāršojies iedzīvotāju iesniegto ziņojumu skaits par invazīvajām sugām. Pateicamies aktīvākajiem invazīvo sugu ziņotājiem - katrs ziņojums palīdz zinātniekiem agrīni atklāt un apzināt invazīvo sugu izplatību un plānot ierobežošanas pasākumus!

Kopumā saņemti 3178 ziņojumi par dabā novērotajām invazīvajām augu un dzīvnieku sugām – ziņojumu skaits trīskāršojies salīdzinot ar 2022. gadu, kad tika saņemti 964 ziņojumi. Lielākā daļa jeb 87% no ziņojumiem iesniegti par invazīvajiem augiem.  

 

Par invazīvajiem augiem visvairāk ziņojumi iesniegti par Sosnovska latvāni, Kanādas zeltgalvīti, daudzlapu lupīnu un puķu sprigani, bet par invazīvo dzīvnieku sugām visvairāk ziņojumi iesniegti par Spānijas kailgliemezi.  

Projekts LatViaNature izsaka pateicību 2023. gada aktīvākajiem ziņotājiem iedzīvotāju vidū, kas par dabā novērotajām invazīvajām sugām iesnieguši ziņojumus vietnē Invazīvo sugu pārvaldnieks: Ievai Mežakai, Aleksandrai Gordejevai, Ģirtam Pētersonam, Haraldam Jēkabsonam un Mārītei Šteinhardei.  

Tāpat pateicamies aktīvākajiem invazīvo sugu ziņotājiem no Dabas aizsardzības pārvaldes: Fanijai Šitcai, Vitai Caunei, Kristīnei Pudovai, Sanitai Putnai un Regīnai Indriķei! 

Par Latvijas dabā novērotajām invazīvajām sugām ikviens aicināts iesniegt ziņojumu vietnē www.invazivs.lv vai Invazīvo sugu pārvaldnieka aplikācijā (instrukcija aplikācijas uzstādīšanai viedtālrunī pieejama www.invazivs.lv), tādējādi palīdzot zinātniekiem agrīni atklāt un apzināt invazīvo sugu izplatību un plānot ierobežošanas pasākumus. Iesniegt ziņojumus vietnē var, aizpildot īsu anketu, pievienojot invazīvās sugas fotogrāfiju un atzīmējot kartē atradnes vietu. Katru iesniegto ziņojumu pārbauda zinātnieki un dabas eksperti, kuri ikdienā strādā Dabas aizsardzības pārvaldē, Valsts augu aizsardzības dienestā, Daugavpils Universitātē, un Latvijas Hidroekoloģijas institūtā.

“Ar katru gadu iedzīvotāju iesniegto ziņojumu skaits par invazīvajām sugām palielinās, jo arvien vairāk cilvēku atpazīst invazīvās sugas un izprot to radīto apdraudējumu Latvijas dabas daudzveidībai. Katrs iesniegtais ziņojums ir būtiska palīdzība zinātniekiem! Lai veicinātu sabiedrības izpratni, šogad organizējām informatīvu kampaņu “Ķeram svešos Latvijas dabā!”, kas aicināja iedzīvotājus iepazīties ar Invazīvo sugu pārvaldniekā atrodamajiem invazīvo sugu aprakstiem, ziņot par šīm sugām un skaidroja invazīvo sugu radīto apdraudējumu,” saka Santa Rutkovska, LatViaNature Invazīvo sugu nodaļas vadītāja.  

 

Šogad īstenotajā informatīvajā kampaņā “Ķeram svešos Latvijas dabā” mēneša laikā ziņojumu skaits pieauga pat sešas reizes salīdzinājumā ar vidēji pērn mēnesī saņemto ziņojumu skaitu. Vairāk par kampaņu: ŠEIT>>>

Plašāka informācija: 

Anda Zakenfelde
Dabas aizsardzības pārvaldes
LIFE-IP LatViaNature
Komunikācijas vadītāja
Tālr.: 26539348
E-pasts: anda.zakenfelde@daba.gov.lv 

  

 

 

Meklēšana

Skip to content