Konferences laikā tika organizēta īpaša sesija par invazīvām sugām un bioloģisko daudzveidību sadarbībā ar LIFE integrēto projektu “Natura 2000 aizsargājamo teritoriju tīkla pārvaldības un pārvaldības optimizēšana Latvijā”.
LIFE-IP LatViaNature prezentācijas invazīvo sugu sesijā
Evaluation of risk assesments for 24 invasive species in Latvia. Main threats and challenges. | Jānis Ozols, Maksims Balalaikins, Jānis Birzaks, Aiva Bojāre, Andris Čeirāns, Karīna Dukule-Jakušenoka, Gunta Evarte-Bundere, Iveta Jakubāne, Jana Paidere, Uldis Valainis / Daugavpils Universitāte |
Development of a Management System for Invasive Alien Species |
Ieva Saleniece, Agnese Rudusāne / Dabas aizsardzības pārvalde, LIFE-IP LatViaNature projekts Santa Rutkovska / Dabas aizsardzības pārvalde, LIFE-IP LatViaNature projekts / Daugavpils Universitāte |
No 2022.gada 20.līdz 22.oktobrim Daugavpils Universitātē notiks 11. starptautiskā bioloģiskās daudzveidības pētījumu konference (ICBR 2022).
Konference pulcēs studentus, absolventus, pēcdoktorantus, profesorus un citus pētniekus un sniegs plašu iespēju iedvesmojošām diskusijām un sadarbības tīklu veidošanai. Visi esat aicināti apmeklēt mūsu konferenci un iesniegt kopsavilkumus. Dalība konferencē ar mutisku prezentāciju vai stenda referātu ir bez maksas. Pavadošām personām un apmeklētājiem – konferences maksa 60 eiro apmērā.
Konferences valoda: angļu.
Konferences formāts: attālināti un klātienē
Reģistrācija: līdz 30.09.2022 reģistrēties šeit >>>
Abstraktu iesniegšana: 30.09.2022
Konference tiks organizēta par vispārīgām tēmām ar mērķi nodrošināt forumu jaunu rezultātu prezentēšanai un apspriešanai. Zinātniskā programma tiks strukturēta plenārsēdēs, mutiskajās sesijās un stenda referātos. Starptautiski atzītie uzaicinātie plenārsēdes lektori sniegs plašu pārskatu par bioloģiskās daudzveidības pētniecības tēmām. Konferences tēmas ir šādas (bet ne tikai):
- Bioloģiskā daudzveidība un klasifikācija: faunistika, floristika, sistemātika un filoģenēze
- Bioloģiskās daudzveidības samazināšanās virzītājspēki: klimata pārmaiņas, piesārņojums, biotopu degradācija un pārmērīga izmantošana
- Bioloģiskās daudzveidības saglabāšanas politika, stratēģijas un finansējums
- Invazīvo svešzemju sugu ietekme uz bioloģisko daudzveidību un ekosistēmu pakalpojumiem
- Ekosistēmu un bioloģiskās daudzveidības ekonomika: ilgtspējīga mežsaimniecība, lauksaimniecība un zivsaimniecība
- Bioloģiskā daudzveidība saldūdens, jūras un sauszemes ekosistēmās
- Organismu bioloģija, ģenētiskā bioloģiskā daudzveidība un evolūcija
- Bioloģiskās daudzveidības atjaunošana un saglabāšana: zinātniskā izpēte, pārvaldība un prakse
- Ģeoinformātika bioloģiskās daudzveidības novērtēšanai: jaunākie tehnoloģiskie sasniegumi
- Ceļā uz personīgāku un integrētāku izpratni par ilgtspējības fenomenu skolotājiem un augstākajai izglītībai. (sadarbībā ar DU UNESCO katedru).
Konferences laikā tiks organizēta arī īpaša sesija par invazīvām sugām un bioloģisko daudzveidību sadarbībā ar LIFE integrēto projektu “Natura 2000 aizsargājamo teritoriju tīkla pārvaldības un pārvaldības optimizēšana Latvijā”.
Konferenci organizē Daugavpils Universitāte LIFE projekta “Apdraudētas sugas Latvijā: uzlabotas zināšanas, kapacitāte, dati un informētība” (LIFE FOR SPECIES, projekta Nr. LIFE19GIE/LV/000857) ietvaros.
Sadarbībā ar DU UNESCO katedru un Starptautiskā tīkla “Journal of Teacher Education for Sustainability” dalībniekiem notiks konferences sesija “Ceļā uz personīgāku un integrētāku ilgtspējas fenomena izpratni skolotājiem un augstākajai izglītībai”. Sesijas dalībnieki aplūkos daudzveidības vērtību no JTES pētnieku pieredzes perspektīvām skolotāju un augstākās izglītības pārorientēšanā uz ilgtspēju.