LatViaNature eksperti Zviedrijā iepazīstas ar pieredzi invazīvo augu sugu ierobežošanā un smilšaino jūras krastu nostiprināšanā

Print Friendly, PDF & Email
2023. gada 7.-9. novembrī projekta LatViaNature invazīvo sugu eksperti Malmē, Zviedrijā, piedalījās LIFE programmas projekta Coast Adapt noslēguma konferencē.

FOTO GALERIJA >>> 

LatViaNature invazīvo sugu ekspertes Santa Rutkovska un Aiva Bojāre, kā arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāves Māra Melnbārde un Iluta Dzene  LIFE programmas noteiktās starptautiskās pieredzes apmaiņas ietvaros iepazinās ar LIFE Coast Adapt (https://www.lifecoastadaptenglish.se/) mērķiem, uzdevumiem un galvenajiem rezultātiem projekta noslēguma konferencē.

LIFE Coast Adapt ir īstenojis vairākus aktivitāšu blokus. Noslēguma konferences laikā gan lauka vizītēs, gan lekcijās un diskusijās tika gūtas praktiski pielietojamas zināšanas par  jūras smilšaino krastu stiprināšanas metodēm, t.sk., bioloģiskās daudzveidības palielināšanu jūrā krasta zonā, mitrzemju veidošanas pieredzi, kā arī invazīvo augu sugu izskaušanas metodēm un to rezultātiem.  Tāpat ir nodibināti kontakti ar Helsingborgas pašvaldības pārstāvjiem par invazīvo sugu izskaušanas jautājumiem.

Meklēšana

Skip to content