Publikācijas un materiāli

Print Friendly, PDF & Email
Skaista pļava, kad nepļauta. Agnese Priede konsultē

Skaista pļava, kad nepļauta

Dabas aizsardzības pārvaldes Biotpu un sugu aizsardzības ekspertu nodaļas vadītāja, LIFE-IP LatViaNature eksperte Agnese Priede žurnālam “Lauku māja” stāsta, kā ieaudzēt pašam savu dabisko puķu pļavu pāris neauglīgos dārza kvadrātmetros un uzskata, ka iemācīties pazīt augus var jebkurš cilvēks.

Pašas skaistākās dabiskās puķu pļaviņas meklējamas sausos uzkalniņos, nogāzītēs saules pusē, kur augsne ir nabadzīgāka, sausāka nekā citur un nekas cits lāgā negrib augt. Varbūt pavasarī tur zied kāda gaiļbiksīte, aug sīkas, mazas smildziņas. Šādām vietām ir vislielākais potenciāls, lai tās pārvērstu par krāšņām dabisku puķu pļaviņām.

Lasīt visu rakstu>>>

Publikācija no SIA Žurnāls Santa izdevuma “LAUKU MĀJA” (jūlijs/2022)

Dabisks zālājs_LatViaNature

Zūdošās pļavas. Vai tiešām ir tik traki?

Dabas aizsardzības pārvaldes LIFE-IP LatViaNature eksperte Linda Uzule stāsta par dabiskajiem zālājiem Latvijā: kā tie veidojušies, kāpēc tie ir tik īpaši, kādas dabas bagātības tajos mājo, ko varam darīt, lai dabiskos zālājus saglabātu.

Ar esošo dabisko pļavu pareizu un saprātīgu apsaimniekošanu un zālāju aktīvu atjaunošanu varam situāciju uzlabot. Svarīgi saprast, ka Latvijas zālāji bez cilvēka palīdzīgās rokas nevar eksistēt.

Lasīt visu rakstu >>>

Publikācija sagatavota SIA Žurnāls Santa izdevumam “IEVA DZĪVO ZAĻI” (vasara/2022)

Bioloģiski vērtīga pļava, LatViaNature

Noķert zaļo paradīzi aiz astes

Publikācija izdevumā BIOLOĢISKI  

Dabas aizsardzības pārvaldes LIFE-IP LatViaNature ekspertu nodaļas vadītājas Agneses Priedes raksts par bioloģisko daudzveidību un tās saglabāšanas izaicinājumiem.

“ Bioloģiski daudzveidīgu teritoriju saglabāšana nekad nevar izrādīties zaudējums. Ilgtermiņā tas vienmēr būs ieguvums dabai un sabiedrībai, lai arī cik ļoti liela ir mirklīgā vēlme pēc straujas attīstības”

Publikācija Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas izdevumā BIOLOĢISKI (04/2021)

Meklēšana

Skip to content